logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Robert Janiak H + H Polska Sp. z o.o.

Autor do korespondencji e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOI: 10.15199/33.2016.04.22

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie energooszczędnymi technologiami wznoszenia budynków. Zasadniczy wpływ na tę tendencję ma sukcesywny wzrost kosztów paliw wykorzystywanych do wytwarzania energii grzewczej. Zwiększające się zainteresowanie energooszczędnością ze strony inwestorów jest również zbieżne z polityką Unii Europejskiej. Prawodawstwo, dyrektywy europejskie, mając na względzie przede wszystkim kwestię zapobiegania degradacji środowiska (efekt cieplarniany, zużycie paliw kopalnych), nakładają na każdy kraj członkowski obowiązek prac nad zwiększeniem liczby budynków o niemal zerowym zużyciu energii (nZEB: nearly zero-energy building). W Polsce prace te przełożyły się na opracowanie Krajowego Planu mającego na celu zwiększenie liczby budynków o niskim zużyciu energii oraz nowelizację Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki (WT).

Otrzymano: 02.03.2016 r.

Przeczytaj cały artykuł >>

 

Materiały Budowlane 04/2016, str 89-90 (spis treści >>)