logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Zapraszamy na cykl konferencji skierowanych do inżynierów budownictwa - projektantów, konstruktorów, rzeczoznawców. Tematyka spotkań dotyczyć będzie PROJEKTOWANIA KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH i STALOWYCH oraz BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO W BUDOWNICTWIE

PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH
Przygotowanie merytoryczne i prowadzenie: prof. dr hab. inż. Włodzimierz STAROSOLSKI

„PROJEKTOWANIE OSZCZĘDNE”. ANALIZA OBLICZENIOWA W POSZUKIWANIU REZERW
Projektowanie oszczędne, to projektowanie, którego efektem jest optymalizacja zużycia stali zbrojeniowej przy niezmienionym obrysie geometrycznym konstrukcji. Projektowanie oszczędne to takie projektowanie, w którym zużycie stali zbrojeniowej zapewni wymagania bezpieczeństwa i eksploatacji, ale nie będzie go więcej niż jest to konieczne. Zakłada się z góry, ze wszystkie wymogi norm zostaną dochowane i pod tym względem nie będzie żadnych odstępstw.

Terminy konferencji: 22.02.2017 r. – Bydgoszcz; 01.03.2017 r. – Białystok (cz. II); 24.10.2017 r. – Kielce (cz. I)

„CICER CUM CAULE, CZYLI WSZYSTKIEGO PO TROCHU”
Poruszonych będzie wiele ważnych problemów dotyczących konstrukcji żelbetowych, które czasami unikają uwadze projektanta, a skutkują następstwami. Omawiane będą m.in.: obciążenia, konstruowanie zbrojenia ze względu na działania pożaru, nieprawidłowe odgięcie kotwionego zbrojenia,węzły wewnętrzne krzyżowe, zarysowanie konstrukcji, ugięcia konstrukcji – metody obliczania, obliczenia porównawcze –wyniki, uwzględnienie historii obciążenia) …itd.

Terminy konferencji: 05.04.2017 r. – Poznań; 06.04.2017 r. – Wrocław; 26.04.2017 – Kraków; 27.04.2017 r. – Katowice; 07.06.2017 r. - Gdańsk; 17.10.2017 r. – Warszawa

PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI STALOWYCH
Przygotowanie i prowadzenie: dr inż. Łukasz SKOTNY (Politechnika Wrocławska, MESILO Engineering) i dr inż. Sławomir LABOCHA (Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, STAHLBAU)

OPTYMALIZACJA ROZWIĄZAŃ PROJEKTOWYCH W KONSTRUKCJACH STALOWYCH
W programie m.in.: wybrane zagadnienia stateczności konstrukcji prętowych wg PN-EN 1993-1-1; zwichrzenie elementów zginanych wg PN-EN 1993-1-1; modelowanie węzłów podatnych wg PN-EN 1993-1-8 oraz obliczenia konstrukcji powłokowych wg PN-EN 1993-1-6.

Terminy konferencji: 22 czerwca 2017 r.  Warszawa; 16 listopada 2017 r.  Kraków

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W BUDOWNICTWIE
Przygotowanie i prowadzenie: dr inż. Dorota Brzezińska z zespołem (Politechnika Łódzka, Stowarzyszenia Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego SFPE)

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W BUDOWNICTWIE 2017
W programie m.in.: omówienie najnowszych zagadnień związanych z bezpieczeństwem pożarowym w budownictwie na przykładzie budynku produkcyjno-magazynowego z częścią administracyjno-biurową. Szczegółowy program na: www.bezpieczenstwopozarowe2017.pl

 

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJACH
Zasady uczestnictwa i zapisy na stronie internetowej www.archmedia.pl
Kontakt do organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.