logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Marka Weber wprowadził na rynek nowy uniwersalny system ociepleń pod nazwą weber.therm NOVA. Obejmuje on tynki akrylowe, silikonowe, silikatowo-silikonowe i mozaikowe, a także zaprawy klejowe i klejowo-szpachlowe oraz siatkę z włókna szklanego do zbrojenia systemu. Co istotne inwestor nie dopłaca za wybór koloru tynku elewacyjnego.

System ociepleń weber.therm NOVA można stosować do wykonania elewacji na budynkach wymagających ocieplenia, jak również tych, których ściany są zbudowane z materiałów już gwarantujących ochronę cieplną (np. ściany z gazobetonu murowane na cienkowarstwowy klej o grubości 40 lub 48 cm). Produkty z nowej linii sprawdzą się ponadto wewnątrz budynków, na przykład jako wykończenia ścian klatek schodowych, piwnic czy korytarzy.

„Pracując nad kompletnym rozwiązaniem szczególnie mocno wsłuchiwaliśmy się w potrzeby wykonawców, którzy z znakomitej większości zajmują się pracami ogólnobudowlanymi i nie mają czasu, aby uczyć się na nowo każdego systemu” – mówi Paweł Kielar, Starszy Kierownik Produktu Fasady, Weber. „Z rozmów wynikało, że zależy im przede wszystkim na tym, aby rozwiązanie było uniwersalne i gotowe do zastosowania w różnych warunkach, a produkty wchodzące w jego skład proste w aplikacji. Poszczególne elementy systemu zostały dopasowane do tych oczekiwań” – dodaje.

Elementu systemu ociepleń weber.therm NOVA
Cały system weber.therm NOVA obejmuje elewacyjne tynki akrylowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe, mozaikowe, a także zaprawy klejowe i klejowo-szpachlowe oraz siatkę z włókna szklanego do zbrojenia systemu. Łącznie w skład systemu wchodzi 10 produktów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na porastanie i zabrudzenia:
- zaprawa klejowa do styropianu weber KS112,
-
zaprawa klejowo-szpachlowa do styropianu weber KS122,
- siatka zbrojąca weber PH913,
- płyn gruntujący z dodatkiem piasku kwarcowego weber.prim compact,
-
gotowy do użycia tynk akrylowy weber.pas topflex,
-
gotowy do użycia tynk silikatowo-silikonowy weber.pas extraclean,
- gotowy do użycia tynk silikonowy weber.pas premium,
-
gotowy do użycia tynk kamyczkowy weber.pas mosaic,
-
sucha zaprawa tynkarska dostępna w fakturze baranka  weber.min natural,
-
fasadowa farba elewacyjna weber.ton color.

Wszystkie produkty są wydajne, łatwe w użyciu i zapewniają trwały efekt. System można aplikować maszynowo lub ręcznie. Ponadto nowa linia produktów weber.therm NOVA odpowiada nowym regulacjom w zakresie ochrony cieplnej budynków, które od 2021 roku będą obowiązywały w Polsce.

100 kolorów tynku w jednej cenie
weber.therm NOVA zaprojektowano w taki sposób, aby stanowił optymalne rozwiązanie, zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy. Spośród dostępnych na rynku rozwiązań wyróżnia go m.in. nawet o 20 proc. mniejsze zyżycie produktów wchodzących w skład systemu, w porównaniu z systemami innych producentów, co automatycznie przekłada się na niższą cenę każdego metra kwadratowego elewacji. A także brak dopłat za kolor inny niż w standardzie (zwykle cena tynku kolorowego może być wyższa o 50-100 proc.). W ramach systemu weber.therm NOVA można wybierać spośród palety 100 kolorów. Weber zastosował trwałe pigmenty, wypróbowane przez branżę farbiarską, co daje gwarancję, że kolor elewacji jest mniej podatny na blaknięcie i dłużej utrzyma się na elewacji.

* * *

Weber jest częścią Saint-Gobain Construction Products Polska, skupiającej takie marki jak Isover, Rigips, Pam i Ecophon. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy Saint-Gobain, światowego lidera w produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych.

Zdjęcia: Weber

13.05.2014 r.