logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

DACHY - teoria i praktyka

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych

Adres do korespondencji: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Jeżdżąc po Polsce, trudno nie zauważyć, że bardzo wiele dachów ma zamocowane instalacje fotowoltaiczne o różnej powierzchni. Ta forma pozyskiwania naturalnej energii odnawialnej jest już bardzo popularna i w sposób oczywisty wynika ze wzrostu cen nośników energii potrzebnej do funkcjonowania każdego budynku. Warto zauważyć, że chęć oszczędzania nie jest jedynym czynnikiem, ponieważ od kilku dekad wzrasta również świadomość społeczna dotycząca szeroko pojętej ekologii i zrównoważonego rozwoju. 

Literatura
[1] Patoka K. Warstwy wstępnego krycia w teorii szczelności dachów pochyłych. Materiały Budowlane. 2017; 537 (5): 78 – 80.
[2] Zeszyt 3.Wytyczne Dekarskie. „Fachowe zasady krycia dachów dachówkami ceramicznymi i betonowymi”. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Warszawa 2020. Wydanie pierwsze.
[3] Zeszyt 4.Wytyczne Dekarskie. „Zasady doboru warstw wstępnego krycia dla pokryć dachów pochyłych z detalami wykonawczymi”. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Warszawa 2020.Wydanie pierwsze.

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2023, strona 73-74 (spis treści >>)