logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Jerzy Płoński, Instytut Techniki Budowlanej, Zakład Inżynierii Elementów Budowlanych

Autor do korespondencji e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOI: 10.15199/33.2017.08.49

Zakup nowych okien, ich montaż i wieloletnia funkcjonalna eksploatacja, to zagadnienia priorytetowe dla każdego inwestora. Nie jest to inwestycja tania. Powinna więc służyć bezawaryjnie i być funkcjonalna przez wiele lat. W działalności Zakładu Inżynierii Elementów Budowlanych Instytutu Techniki Budowlanej (ITB) spotykamy się z mnóstwem telefonów, pism i maili od zaniepokojonych inwestorów, deweloperów, że właśnie nabyli okna, zostały one zamontowane, ale teraz mają podejrzenia i przypuszczenia, że coś z tymi oknami jest nie tak, ponieważ wieje przez nie, przecieka woda, wilgotnieją ściany, okna nie da się łatwo otworzyć i zamknąć, zacinają się klamki, a z bardziej poważ- nych spraw – odpadają zaczepy, krzywią się ramy, łuszczy lakier, wycieka żywica, uszczelki są brudne. Są to dziesiątki, jak nie setki poruszanych problemów. (...)

Otrzymano: 21.07.2017 r.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 8/2017, str. 170-172 (spis treści >>)