logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

NOWOCZESNA PREFABRYKACJA BETONOWA

Prefabrykowane ściany zespolone

Zastosowanie ścian zespolonych typu filigran pozwala na skrócenie czasu wznoszenia konstrukcji oraz umożliwia zmniejszenie wielkości placu budowy. W połączeniu z konkurencyjną ceną i łatwością montażu są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez konstruktorów oraz wykonawców. 

Czytaj więcej...

Rozbudowa fabryki Grupy PSA w Gliwicach – BIM, prefabrykacja i nowoczesność

Celem technologii BIM jest dobra i efektywna współpraca uczestników procesu budowlanego i przepływ informacji. O ile na przestrzeni wieków zmianie ulegały nośniki informacji (przekaz ustny, papier, ekran komputera), to myśl przewodnia pozostawała zawsze taka sama: sprawna realizacja przedsięwzięcia. W zależności od aktualnego poziomu technologicznego, wielkości budowli, dostępności fachowców oraz kilku innych czynników, wynik tego procesu bywał różny. 

Czytaj więcej...

Betonowe stropy prefabrykowane

W Polsce w budownictwie kubaturowym bardzo często stosuje się stropy z elementów prefabrykowanych. Ich zalety, to przede wszystkim szybkość montażu, bardzo dobra jakość prefabrykatów, duża rozpiętość w przypadku...

Czytaj więcej...

Nowa fabryka Grupy Pekabex w Gdańsku PREFABRYKACJA

W pełni zautomatyzowana linia produkcyjna, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, 500 tys.m2 elementów prefabrykowanych rocznie – takmożna scharakteryzować nową fabrykę Grupy Pekabex w Gdańsku-Kokoszkach, która uroczyście została otwarta 30 stycznia br. Wartość inwestycji to ponad 65mln zł. Jest to piąty zakład produkcyjny czołowego w Polsce wytwórcy betonowych elementów prefabrykowanych i należy do najbardziej nowoczesnych obiektów tego typu w Europie.

Czytaj więcej...

Jest duże zainteresowanie prefabrykatami typu filigran z nowej fabryki Grupy Pekabex

Z Przemysławem Borkiem, Prezesem Zarządu Pekabex Bet S.A. rozmawia Danuta Matynia

Danuta Matynia: Pod koniec stycznia br. Grupa Pekabex uruchomiła nową fabrykę. Proszę o szczegóły dotyczące tej inwestycji. Przemysław Borek: Grupa Pekabex od lat rozwija bazę produkcyjną w Polsce i umacnia pozycję lidera na rynku prefabrykacji betonowej. Dotychczas miała cztery fabryki: w Poznaniu; Bielsku-Białej; Gdańsku oraz Mszczonowie...

Czytaj więcej...