logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

dr inż. Sławomir Dudziak, PFEIFER Polska Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Prefabrykaty z betonu są powszechnie wykorzystywane w budownictwie przemysłowym oraz do wznoszenia wielkopowierzchniowych obiektów użyteczności publicznej i magazynowych [1]. Zainteresowanie tą technologią niewątpliwie będzie rosło ze względu na wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju, postęp w dziedzinie inżynierii materiałów budowlanych oraz brak wykwalifikowanych pracowników na budowach. Efektywne wykorzystanie betonów o wysokiej i ultrawysokiej wytrzymałości jest możliwe przy zachowaniu odpowiedniego reżimu technologicznego, który gwarantuje produkcja elementów w zakładzie prefabrykacji, a połączenia elementów z takich betonów wymagają przemyślanych i bezpiecznych rozwiązań [2]. 

Literatura
[1] Adamczewski G, Woyciechowski P. Prefabrykacja – jakość, trwałość, różnorodność. Zeszyt 1. Stowarzyszenie Producentów Betonów, Warszawa 2014.
[2] Janczura K. Kierunki dalszego rozwoju konstrukcji z betonów prefabrykowanych – od B15 do C 110/115. Dni Betonu 2014,Wisła 13-15 października 2014.
[3] Łączniki słupowe PCC PFEIFER – porównanie z połączeniem na wytyki. Broszura informacyjna, czerwiec 2024.

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2024, strona 210-211 (spis treści >>)