logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Michał Gołębiewski, Politechnika Warszawska;Wydział Architektury, dr inż. Grzegorz Adamczewski, Politechnika Warszawska; Wydział Inżynierii Lądowej

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOI: 10.15199/33.2018.09.24

Doniesienie naukowe

Streszczenie. Wytrzymałość na ściskanie kompozytu konopno-wapiennego wynosi od ok. 0,2 do ponad 2 MPa, przy czym jest ona uznawana często za cechę drugorzędną, ponieważ materiał zazwyczaj niema zastosowania konstrukcyjnego. W prezentowanych badaniach analizowano wytrzymałość kompozytów: wytworzonych na bazie różnego spoiwa, o różnej gęstości będącej efektem różnego zagęszczenia mieszanki, różnego jej przygotowania i różniących się warunkami sezonowania próbek. Wyniki badań są zbieżne z wynikami z porównywalnych badań i dostarczają informacji na temat właściwości kompozytu oraz wniosków z procedury badania.

Słowa kluczowe: hempcrete; kompozyt konopno-wapienny; wytrzymałość na ściskanie.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 09/2018, strona 86-88 (spis treści >>)