logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Justyna Beczkowicz, mgr inż. Edyta Staniszewska-Chlebowska, Instytut Techniki Budowlanej; Zakład Oceny Technicznej

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z uwagi na zwiększający się nacisk na zrównoważone wykorzystywanie zasobów naturalnych i energooszczędność, branża termoizolacji pracuje nad innowacjami i ulepszaniem produktów. Dodatkowo wpływ na rozwój tej branży mają wymagania wynikające z przepisów prawa, np. w 2021 r., w  yniku nowelizacji rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r.,wsprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie [2], wejdą w życie bardzo restrykcyjne wymagania dotyczące współczynnika przenikania ciepła przez przegrod wszystkich rodzajów budynków. Narzędziem przydatnym dla producentów innowacyjnych wyrobów termoizolacyjnych są Europejskie Oceny Techniczne (ETA), pozwalające na wprowadzenie do obrotu wyrobów termoizolacyjnych z oznakowaniem CE.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 5/2020, strona 12-13 (spis treści >>)