logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

inż. Dariusz Nowicki, P.W. Opebel-Kanobud

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Polsce rzadko wymienia się dach w celu powiększenia powierzchni domu. Dzieje się tak zapewne z powodu przeświadczenia, że taki remont jest ryzykowny, gdy mieszkańcy budynku nie mają się gdzie wyprowadzić na czas jego trwania. W zmiennym polskim klimacie niejednokrotnie zdarzało się bowiem, że deszcz zalewał całe kondygnacje budynku bez dachu. W związku z tym, gdy rozbiórka starego i wykonanie nowego dachu miała trwać dwa tygodnie, nie wszyscy chcieli podejmować tak duże ryzyko. Warto jednak zauważyć, że technika dachowa i możliwości wykonawcze w ostatnich latach bardzo się zmieniły. 

Zobacz więcej

Materiały Budowlane 6/2020, strona 30-31 (spis treści >>)