logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Krzysztof Laba, SIMKON

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Rynek budowlany poszukuje rozwiązań trwałych, przyjaznych środowisku, a przede wszystkim skracających cykl produkcyjny i wykonawczy. Do niedawna „wąskim gardłem”, ze względu na czasochłonność stosowania, były wszelkiego typu żywiczne powłoki posadzkowe szczególnie tam, gdzie ze względów ekonomicznych lub specyfikę miejsca nie jest możliwe wyłączenie dużych fragmentów powierzchni podłóg na długi czas, a zastosowanie szybkich systemów posadzkowych na bazie żywic PMMA nie wchodzi w grę ze względu np. na uciążliwy zapach. To skłoniło producentów powłok do rozwoju technologii utwardzania żywic światłem UV.

 

Materiały Budowlane 01/2022, strona 76 (spis treści >>)