logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr Grzegorz Cholewa, Rettenmaier Polska Sp. z o.o.
mgr Marek Matysiak, Rettenmaier Polska Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Włókna celulozowe Arbocel® pojawiły się w systemach ociepleń natychmiast po powstaniu tego rozwiązania, które w szybkim czasie zdominowało rynek chemii budowlanej w Polsce i innych krajach. Coraz większe wymagania dotyczące jakości oraz ceny sprzyjały stosowaniu włókien jako produktu pozyskanego z surowca obiegu naturalnego, a więc całkowicie odnawialnego i jednocześnie wydajnego oraz bezpiecznego. Trend ekologiczny, niezwykle istotny w sektorze budowlanym, jeszcze bardziej wzmocnił rolę włókien celulozowych i zachęcił producentów systemów ociepleń do wykorzystania ich właściwości. Jednocześnie postawił przed producentem Arboceli® wysokie wymagania. Następstwem tego jest dostępne obecnie, szerokie port folio włókien celulozowych przeznaczonych do systemów otrzymanych z czystej celulozy oraz modyfikowanych różnymi dodatkami poprawiającymi ich parametry użytkowe. 

 

Materiały Budowlane 03/2022, strona 38-39 (spis treści >>)