logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

inż. Rafał Krzymowski, Construsoft Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Dobry poradnik stanowi fundament do formułowania klarownych wytycznych pracy. Przekazuje informacje dostatecznie szczegółowe, ale jednocześnie na tyle ogólne i uniwersalne, aby były aktualne przez długi czas. W przypadku technologii BIM( ang. Building Information Modeling) stopień trudności stworzenia takiego kompendium wiedzy jest dość wysoki. Wpływa na to m.in. dynamiczny rozwój narzędzi, konieczność zachowania neutralności technologicznej oraz niechęć przedsiębiorstw do dzielenia się „know-how”. Ostatnia kwestia przyczynia się do małej dostępności odpowiednich pozycji w literaturze. Najczęściej poświęcone są one zaletom BIM i rozważaniom nad jego wprowadzeniem. 

Literatura
[1] CurrerR,Pickup J.BIM&PrecastConcrete.AStrategic Guide toAdoption and Implementation. 2013.
[2] Kaner I, Sacks R, KassianW, Quitt T. Case Studies ofBIMAdoptionsForPrecastConcreteDesignByMid- -Sized Structural Engineering Firms. ITcon. 2008; 13.
[3] Pushpitha K, Kerry L, Claudelle T. Significance of a software interoperability matrix for architectural engineering and construction industry. Journal of Information Technology in Construction (ITcon). 2021. DOI 10.36680/j.itcon.2021.040.

 

Materiały Budowlane 09/2022, strona 30-32 (spis treści >>)