logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Zbliża się kolejna i długo wyczekiwana edycja targów BAU, które odbędą się 17 – 22 kwietnia 2023 r. w Monachium. Po przerwie związanej z pandemią tegoroczne targi osiągną wielkość tych z 2019 r. Wystawcy zajmą wszystkie 18 hal, prezentując ofertę na 200 tys. m2.

Targi BAU 2023 zaprezentują materiały, urządzenia, systemy i rozwiązania stosowane obecnie w budownictwie ze wskazaniem na najnowsze trendy związane z ochroną klimatu, energooszczędnością, zrównoważonym rozwojem i wykorzystaniem najnowszych technologii. Ich głównym celem jest przedstawienie innowacji i rozwoju budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego oraz użyteczności publicznej. To doskonałe miejsce w Europie dla projektantów i architektów do poszukiwania inspiracji.

W celu ułatwienia zwiedzającym dotarcia do ofert, które ich interesują, poszczególne hale będą poświęcone grupom wyrobów i urządzeń oraz elementów budynków:

  • hale A1 i A2 – kamień, beton, gips, prefabrykaty i fasady, materiały, izolacje;
  • hala A3 – konstrukcje i elementy dachowe, cegła;
  • hala A4 – kamień, marmur do wykończenia fasad i podłóg, klinkier, ceramika sanitarna i akcesoria;
  • w hale A5 i A6 – materiały i technologie związane z wykonaniem podłóg;
  • hale B1 i C1 – profile i systemy aluminiowe, maszyny do ich obróbki;
  • hala B2 – systemy z metali: stali, miedzi, cynku oraz systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne, energia solarna;
  • hala B3 – bramy i systemy parkingowe;
  • hale B4 i C4 – drzwi i okna/zamki, okucia, systemy bezpieczeństwa;
  • hala B5 –materiały z drewna, elementy konstrukcyjne/fasadowe, wyroby do wykończenia wnętrz, schody;
  • hala B6 – chemia budowlana;
  • halaC2 – światło, inteligentne budynki, automatyka, windy;
  • hala C3 – szkło;
  • hala C5 – rozwiązania cyfrowe dla budownictwa (IT), urządzenia pomiarowe;
  • hala C6 – narzędzia budowlane, bhp w budownictwie.

Praktycznie w każdej hali spotkamy wystawców z Polski, których rola na targach BAU zwiększa się z roku na rok.W2023 r. będzie ich rekordowa liczba. W Monachium oferty zaprezentuje ponad 70 polskich firm, z których ok. 50 będą stanowić debiutanci na targach BAU. Wśród wystawców znajdą się znani na rynku europejskim giganci, jak również małe i średnie firmy z równie ciekawą ofertą. Największe stoiska zaprezentują firmy: Wiśniowski, Drutex, Eko-Okna, Ponzio, Decora, Budmat, Blachprofil 2, Barlinek. Niewiadomo jeszcze, jak będzie w tym roku, ale w ubiegłej edycji stoiska polskich dużych wystawców wyglądały naprawdę imponująco.

Targi BAU to bardzo ważna i długo oczekiwana impreza branży budowlanej. Po czterech latach przerwy liczba premier i nowości z pewnością będzie duża, a budownictwo podąża zdecydowanie w stronę coraz bardziej wydajnych i oszczędniejszych technologii. Warto więc ich nie przegapić i poświęcić kilka dni, by zobaczyć interesującą światową ekspozycję ofert dla nowoczesnego budownictwa. 

Materiały Budowlane 03/2023, strona 70 (spis treści >>)