logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Na początku przyszłego roku (13–17 stycznia 2025 r.) w Monachium odbędzie się kolejna edycja BAU, największych na świecie Targów Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych. Impreza organizowana co dwa lata zajmuje wszystkie hale na terenach targowych Monachium (w sumie 200 tys. m2). Ostatnia edycja BAU w 2023 r. zgromadziła 2260 wystawców, których odwiedziło ok. 200 tys. zwiedzających. Zapoznanie się z tak bogatą ofertą wymagało zaplanowania kilkudniowej wizyty.

Targi BAU to doskonały przegląd materiałów, systemów i rozwiązań stosowanych w budownictwie ze wskazaniem na najnowsze trendy związane z ochroną klimatu, energooszczędnością, zrównoważonym rozwojem. Głównym ich celem jest prezentacja innowacji i rozwoju budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej. Nie ma w Europie lepszego miejsca dla osób zawodowo związanych z budownictwem do poszukiwania inspiracji dotyczących konstrukcji budynków i ich wykończenia. Poszczególne hale poświęcone są m.in. takim grupom wyrobów, jak okna i drzwi, systemy aluminiowe, podłogi, chemia budowlana, pokrycia dachowe, ceramika, oświetlenie, systemy klimatyzacji i wentylacji, bramy garażowe i parkingi, szkło, drewno, kamień, stal.

Na BAU 2025 bardzo interesująco zapowiadają się wydarzenia w ramach programu towarzyszącego, w tym konferencje, fora i pokazy specjalne, które poświęcone zostały przede wszystkim przyszłości budownictwa. Warto podkreślić, że do głównych tematów targów BAU 2025 należą:

  • trwałe, przyjazne klimatycznie konstrukcje;
  • transformacja miast, terenów podmiejskich i dzielnic;
  • wydajność surowców prowadząca do zrównoważonego budownictwa;
  • budownictwo modułowe, prefabrykowane – rozwiązanie problemów mieszkaniowych.

 

Polska należy do liderów wśród wystawców targów BAU organizowanych w ostatnich latach. W 2023 r. z ponad 70 wystawcami, nie licząc gospodarzy, była czwartym krajem pod względem liczby wystawców, a także czwartym pod względem odwiedzających gości. Wśród wystawców z Polski na BAU w 2025 r. obecne będą firmy o ugruntowanej renomie nie tylko w Niemczech, ale i na rynkach światowych. Największe efektownie zaaranżowane stoiska z bogatą ofertą zaprezentują m.in.: Barlinek, Drutex, Decora, Procular, Selena, Aluprof. Około 24 polskich firm pokaże się na BAU po raz pierwszy. Warto dodać, że wystawców z Polski będzie można spotkać praktycznie w każdej hali. 

Materiały Budowlane 10/2024, strona 172 (spis treści >>)