logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Jacek Janota-Bzowski Usługi Inżynierskie Technicznego Wyposażenia Budynków

Autor do korespondencji e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOI: 10.15199/33.2016.03.20

Jesteśmy w początkowej fazie wdrażania BIM, ale proces ten już napotyka pewne bariery. Paroletnie doświadczenie wykazało, że nawet pierwszy krok polegający na stworzeniu wielobranżowego projektu w 3D, w zespole, który dysponuje nierównomierną znajomością oprogramowania lub co gorsza hybrydą łączącą części 2D z modelem 3D, prowadzi do powikłań i strat czasu niewspółmiernych z tradycyjnym projektowaniem w 2D. Jeden odstający od koniecznego poziomu partner może zakłócić nieodwracalnie pracę całego zespołu. W takiej sytuacji zleceniobiorca może wtedy odnieść wrażenie, że jest to czasochłonna i niedoskonała wersja projektowania, która w porównaniu z tradycyjną również niedoskonałą, ale znaną, nie zdaje egzaminu.

Otrzymano: 13.01.2016 r.

Przeczytaj cały artykuł >>

 

Materiały Budowlane 03/2016, str. 59-60 (spis treści >>)