logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Autoklawizowany beton komórkowy (ABK) ma najkorzystniejszą izolacyjność cieplną spośród izolacyjno- -konstrukcyjnych materiałów stosowanych przy wznoszeniu ścian zewnętrznych. Naturalnym izolatorem zawartymwmateriale jest powietrze.Każde obliczeniewymiany ciepła w budynkach powinno bazować na znajomości 

dr inż. Piotr Gębarowski Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
dr inż. Katarzyna Łaskawiec Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Autor do korespondencji : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOI: 10.15199/33.2018.04.39

Autoklawizowany beton komórkowy (ABK) ma najkorzystniejszą izolacyjność cieplną spośród izolacyjno- -konstrukcyjnych materiałów stosowanych przy wznoszeniu ścian zewnętrznych. Naturalnym izolatorem zawartymwmateriale jest powietrze.Każde obliczeniewymiany ciepła w budynkach powinno bazować na znajomości zmierzonych parametrów przewodności cieplnej, ciepła właściwego oraz dyfuzyjności cieplnejmateriałów, z których wykonano przegrody. Dotychczas w przypadku uwzględnienia wilgoci są to wielkości obliczane przez konwersję ujmującą wilgotność sorpcyjną.

Otrzymano :  01.03.2018 r.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 04/2018, str. 112-113 (spis treści >>)