logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

24 maja br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie przy Głównym Inspektorze Pracy poświęcone zatrudnianiu cudzoziemców na polskich budowach, wypadkom przy pracy w budownictwie w 2010 r. oraz kontrolom budów na Euro 2012. Obrady rozpoczęły się od złożenia gratulacji Pani Annie Tomczyk, która kilka dni wcześniej została nowym Głównym Inspektorem Pracy. Pani minister zapowiedziała kontynuację kierunków działania Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie przy GIP. Zatrudnianie cudzoziemców na polskich budowach Wyniki kontroli legalności zatrudnienia, przeprowadzanych w latach 2008 – 2010 omówił Jarosław Leśniewski, Dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia w Głównym Inspektoracie
Pracy. Podkreślił, że do wykonywania pracy w Polsce przez cudzoziemców uprawnia:
■ posiadanie zezwolenia na pracę;
■ obywatelstwo państwa należącego do UE lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego;
■ posiadanie Karty Polaka;
■ posiadanie zezwolenia na osiedlenie się w RP.
Pozwolenia nie muszą uzyskiwać obywatele Ukrainy, Rosji, Białorusi, Mołdawii i Gruzji, zatrudnieni na podstawie oświadczenia pracodawcy o zamiarze powierzenia im pracy, zarejestrowanego w powiatowym urzędzie pracy.

Zamów dostęp do artykułu >>