logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Konferencja „Podłoża i fundamenty budowli drogowych” (9.05.2012 r.) zorganizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów (IBDiM) we współpracy z firmami INORA i ViaCon Polska podczas targów AUTOSTRADA POLSKA 2012 cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem środowiska inżynierskiego, co potwierdziła frekwencja. Udział w niej wzięło ok. 150 osób. Podczas spotkania wygłoszono osiem bardzo interesujących referatów, np.:

  • dr hab. Marek Tarnawski z Przedsiębiorstwa Geologicznego „Geoprojekt Szczecin” i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego omówił badania geologiczno-inżynierskie i geotechniczne na potrzeby budownictwa drogowego, które zostały skodyfikowane w Instrukcji badań podłoża gruntowego budowli drogowych i mostowych,
  • mgr inż. Beata Gajewska i dr. inż. Bolesław Kłosiński z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów zaprezentowali wybrane sposoby wzmacniania podłoża w budownictwie drogowym metodą zagęszczania podłoża, stabilizacji mechanicznej, za pomocą spoiw hydraulicznych (cementu, wapna, popiołów lotnych), chemicznych środków specjalnych (np. emulsji asfaltowych), geosyntetyków oraz kolumn,
  • dr inż. Janusz Sobolewski z firmy Huesker Synthetic GmbH oraz mgr inż. Jarosław Ajdukiewicz z Przedsiębiorstwa Realizacyjnego INORA Sp. z o.o. przedstawili doświadczenia z budowy autostrady A1 i A2 na terenach o zdegradowanymoraz słabympodłożu z zastosowaniemgeosyntetyków oraz z monitoringu w ich posadowieniu.

Zamów dostęp do artykułu >>