logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Właściwości profili z żywic wzmacnianych włóknem szklanymMateriał kompozytowy zbudowany jest z co najmniej dwóch różnych składników, przy czym ich połączenie zachodzi na poziomie makroskopowym. Najbardziej popularnym tego typu materiałem stosowanym w budownictwie jest żelbet. W latach czterdziestych minionego wieku, kiedy wprowadzono włókna szklane, potem węglowe, grafitowe i aramidowe, materiały kompozytowe z ich użyciem na bazie żywic epoksydowych, poliuretanowych, fenolowych, poliwęglanowych, polietylenowych znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w budownictwie.

Firma LS Tech Homes S.A. wprowadziła profile konstrukcyjne z kompozytów poliestrowo-szklanych (żywice poliestrowe zbrojone włóknem szklanym) takie jak teowniki i ceowniki do swoich rozwiązań wznoszenia obiektów w systemie SIP (elementy tej metody zaprezentowano w miesięczniku „Materiały Budowlane” nr 9/2012, s. 26 – 27). Profile te wytwarzane metodą przeciągania zastępują tradycyjne dla systemu SIP belki drewniane i z racji właściwości mechanicznych minimalizują liczbę elementów konstrukcji budynku.

LS Tech Homes S.A.
www.lstech-homes.com
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 32 210 18 26