logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Kolekcje płytek ceramicznych nominowane do tytułu Perła Ceramiki UE 2010

Już po raz siódmy redakcja kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” organizuje konkurs Perły Ceramiki UE, do którego zapraszani są wszyscy producenci płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku. Jest to niepowtarzalna okazja, by zaprezentować swoje najnowsze kolekcje i jednocześnie poddać je werdyktowi profesjonalnego jury. Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym jury składające się z osób zawodowo zajmujących się wzornictwem przemysłowym, architekturą i wyposażeniem wnętrz oraz przedstawicieli redakcji, nominuje do tytułu Perła Ceramiki UE 2010 najładniejsze kolekcje płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku w trzech równorzędnych edycjach.

Atlas gościł łódzkich architektów

Ponad 60 architektów wzięło udział w imprezie zorganizowanej 19 marca br. w Łodzi z okazji premierowej prezentacji Cyfrowej Palety Barw ATLASA– innowacyjnego programu do projektowania kolorystyki elewacji. Program spotkania był bardzo bogaty. Impreza rozpoczęła się w galerii Atlas Sztuka, najlepszej w Polsce wg tygodnika „Polityka”, prywatnej galerii sztuki współczesnej, gdzie Prezes Jacek Michalak (także wiceprezes Grupy Atlas) serdecznie powitał gości i zaprosił do obejrzenia wystawy obrazów Stanisława Fijałkowskiwego, jednego z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych, malarza i grafika, doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

I Kongres Stolarki Polskiej

Z inicjatywy Związku Polskie Okna i Drzwi, 25 – 26 lutego br. odbył się w Sosnowcu I Kongres Stolarki Polskiej, którego tematem przewodnim były Okna i Fasady. W obradach uczestniczyło przeszło 200 osób, a wśród nich prezesi, właściciele i menedżerowie w zakładach produkujących stolarkę budowlaną – drewnianą, aluminiową, z PVC oraz szyby, profile, okucia, a także inne elementy składowe okien i fasad. Referaty wygłoszone w pierwszym dniu kongresu dotyczyły kierunków rozwoju poszczególnych branż produkujących na rzecz stolarki budowlanej, aby wytwórcy okien i elementów fasad już dziś mogli planować rozwój produkcji w najbliższych 5 – 10 latach.