logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Piotr Miecznikowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia BIM dla Polskiego Budownictwa – www.BIMdlaPolskiegoBUDOWNICTWA.pl

BIM nie jest projektowaniem 3D, ale przede wszystkim procesem obejmującym projektowanie oraz przygotowanie organizacji i realizacji inwestycji budowlanej, wykorzystującym możliwość najnowocześniejszych technologii komputerowych w rozwiązywaniu problemów projektowych i realizacyjnych, zanim jeszcze wejdziemy na teren budowy. Świadomego inwestora interesuje nie tylko dobrze podpisana umowa, czy niska wynegocjowana cena na zaprojektowanie i zrealizowanie inwestycji budowlanej, ale przede wszystkim bardzo dobra jakość zrealizowanej inwestycji, z zachowaniem ceny rynkowej. W tym właśnie pomaga technologia BIM. Od zawsze generalni wykonawcy poszukiwali inwestorów, z którymi mogą współpracować od początku prac projektowych. Tylko w takim przypadku są w stanie przygotować najlepszą ofertę spełniającą potrzeby zamawiającego.

Literatura
[1] AGC of America – „Contractor’s Guide to BIM” – Edition One – 2010.
[2] McGraw Hill Construction and Financial – „The Business Value of BIM for Construction in Major Global Markets” – Smart Market Report – 2014.

 

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 8/2014, strona 52-53 (spis treści >>)