logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Druga Ogólnopolska Konferencja Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych, zorganizowana przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego odbyła się w dniach 15 – 16 stycznia br. w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania były przeglądy obiektów budowlanych jako podstawa oceny ich dalszej przydatności do użytkowania. Zagadnieniom z tym związanym poświęcona była sesja pierwsza, której przewodniczyli dr hab. inż. Ewa Błazik- Borowa i mgr inż. Andrzej Roch Dobrucki.
W sesji drugiej, prowadzonej przez prof. dr. hab. inż. Jerzego Hołę i prof. dr. hab. inż. Ireneusza Winnickiego zatytułowanej „Zagrożenia”, referenci skupili się na czynnikach mających wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa użytkowanych obiektów budowlanych. Ostatnia, kończąca konferencję sesja dotyczyła aspektów technicznych bezpiecznego utrzymania obiektów. Prowadzona przez prof. dr. hab. inż. Lecha Czarneckiego oraz dr hab. inż. Halinę Garbalińską, obejmowała m.in.: zagadnienia związane ze stosowaniem systemów wewnętrznej izolacji cieplnej w budynkach użytkowanych; technologię recyklingu ścieków szarych jako źródła wody do zasilania spłuczek ustępowych i utrzymania terenów zielonych oraz problem bezpieczeństwa konstrukcji obiektów przemysłowych poddawanych drganiom i wpływ drgań na ludzi przebywających w budynku.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 2/2013, strona 52 (spis treści >>)