logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Tablet ZX70 firmy Getac został wybrany przez Leica Geosystems jako sprzęt do obsługi nowej aplikacji Leica Zeno GG04 plus. Dzięki nawiązanemu partnerstwu klienci mają do dyspozycji całościowy system gromadzenia danych geoprzestrzennych, umożliwiający prowadzenie dokładnych pomiarów niezależnie od warunków pogodowych i terenowych. Rozwiązanie dedykowane jest dla sektora usług komunalnych, publicznych oraz w infrastrukturze i budownictwie.

Aplikacja Leica Zeno Mobile
Firma Leica Geosystems opracowała nowe oprogramowanie do zbierania danych Zeno Mobile oraz inteligentną anteną Zeno GG04 plus. Aplikacja oparta jest na systemie Android. Wraz z anteną służy do szybkiego i efektywnego pozyskiwania w terenie precyzyjnych danych geoprzestrzennych. Do obsługi aplikacji dedykowany jest specjalnie wzmocniony tablet ZX70 firmy Getac

"Aplikacja Leica Zeno GG04 plus wraz z tabletem Getac ZX70 tworzy kompletne rozwiązanie pomiarowe gwarantujące optymalne funkcjonowanie, niezależnie od środowiska i warunków pogodowych w jakich znajdują użytkownicy." – powiedział Alexander Fischer, Senior Product Manager, Asset Collection & Management z Leica Geosystems.  

Tablet Getac ZX70
Kompaktowy i wydajny wzmocniony tablet Getac ZX70 z systemem Android jest łatwy w obsłudze (również jedną ręką), dzięki czemu idealnie nadaje się do wymagających prac geodezyjnych. System operacyjny sprawnie obsługuje oprogramowanie Zeno Mobile Leica, umożliwiając bardzo dokładne pozycjonowanie przy użyciu nawigacji Global Navigation Satellite System (GNSS) oraz łatwe gromadzenie rozbudowanych zasobów danych w terenie. Dodatkowo na urządzeniu może być zainstalowana dowolna autoryzowana aplikacja, działająca w systemie Android, w zależności od wymaganego schematu pracy lub systemów używanych w firmie.

Tablet ma 7-calowy ekran IPS, który zapewnia wyraźne wyświetlanie obrazów, niezależnie od warunków pogodowych (również przy bezpośrednim nasłonecznieniu). Natomiast ekran dotykowy LumiBond 2.0 pozwala na bezproblemową obsługę urządzenia również w czasie deszczu, nawet w rękawicach roboczych. Zintegrowany modem 4G tabletu Getac ZX70 umożliwia łatwe i szybkie przesyłanie ciężkich plików z danymi z przeprowadzanych pomiarów terenowych w odległych lokalizacjach. Użytkownicy Getac ZX70 mogą korzystać z usługi korekcyjnej HxGN SmartNet Hexagon Geosystems, co zapewnia precyzyjne pomiary GNSS z dokładnością do jednego centymetra. Ważne jest, że gwarancja podstawowa obejmuje także przypadkowe uszkodzenie szprzętu.

„Tablet Getac ZX70 oferuje najlepszą w swojej klasie trwałość, łączność i użyteczność. Został tak zaprojektowany, aby wytrzymać wstrząsy, upadki, deszcz czy wibracje, dzięki czemu jest on idealnym dopełnieniem wiodącego w branży oprogramowania Zeno Mobile i Smart Antenna" – mówi Amanda Ward, Director, EMEA Product and Solutions z Getac. „Połączenie tabletu Getac ZX70 z oprogramowaniem Leica Zeno Mobile i inteligentną anteną GG04 plus oszczędza czas na każdym etapie prac. Jednocześnie bardzo dokładne pomiary GNSS zwiększają poprawność danych i zmniejszają ryzyko błędów” – dodaje.

Więcej na temat tabletu Getac ZX70 oraz systemu Leica Zeno GG04 na stronie utilities.getac.com.

Źródło i zdjęcia: Getac Technology Corporation