logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

We wrześniu 2018 r. nastąpiła zamiana na stanowisku głównego zarządzającego Soletanche Polska. Piotr Tytz, po 15 latach pracy na stanowisku Dyrektora Generalnego, przekazał kierownictwo Hubertowi Tomczakowi. Decyzja została zaakceptowana przez Zarząd i właściciela firmy.

Hubert Tomczak, nowy Dyrektor Zarządzający Soletanche Polska, związany jest z firmą blisko 20 lat, od 2006 r. pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego. Przekazanie obowiązków nastąpiło na wniosek Piotra Tytz i zostało przyjęte przez kierownictwo Grupy. Ustępujący Dyrektor Generalny będzie pełnił obowiązki doradcy w czasie tzw. okresu przejściowego. Natomiast stanowisko Dyrektora Operacyjnego zostanie obsadzone w najbliższym czasie.

„Doświadczenie, jakie zdobyłem przez dziewiętnaście lat pracy dla Soletanche Polska oraz piętnaście na stanowisku Dyrektora Generalnego Soletanche Polska, utwierdza mnie w przekonaniu, że firma musi stawiać na innowację oraz - jako lider bezpieczeństwa - nieustająco dbać o swoich pracowników.” – mówi Piotr Tytz. „Aby sprostać tym zadaniom, należy w pełni skupić się na realizacji strategii Firmy i Grupy. Oddanie zarządzania w ręce osoby, która zna dobrze firmę i blisko współpracowała ze mną przez kilka ostatnich lat, jest słuszną drogą. Nie mam wątpliwości, że Hubert Tomczak świetnie poradzi sobie w nowej roli. Wierzę, że ten nowo otwarty rozdział w historii Soletanche Polska przyniesie firmie jeszcze więcej sukcesów i umocni jej pozycję w branży geotechnicznej” – podsumowuje Piotr Tytz.

Hubert Tomczak - absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Inżynieria Lądowa: specjalność Mosty i Budowle Podziemne oraz podyplomowego studium menedżerskiego z zakresu Zarządzania na wydziale Zarządzania i Finansów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Z Soletanche Polska związany od 2001 r. Karierę zawodową zaczął jako Inżynier ds. Ofertowania, następie pracował przez wiele lat jako Inżynier Budowy. Od 2006 do 2018 r. Dyrektor Operacyjny sprawujący nadzór nad działem ofertowym, produkcją oraz oddziałami w Gdańsku, Krakowie i we Wrocławiu. Przykłady realizowanych projektów: Suchy wykop dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - kotwione ściany szczelinowe, betonowy korek, mikropale kotwiące. Węzeł Lotnisko – w ramach budowy drogi ekspresowej S2 gdzie została wykonana szczelna konstrukcja przejazdu, posadowienie obiektów drogowych i kolejowych oraz wykonanie tuneli TD 24 i 27, Budynek Prosta 32 - stan 0 części podziemnej w skład której wchodziły: obudowa ze ściany szczelinowej, płyta fundamentowa oraz 5 kondygnacji podziemnych. Od 13.09.2018 r. pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego w Soletanche Polska.  

Źródło: Soletanche Polska