logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

W ramach kampanii „DOBRY MONTAŻ”, organizowanej przez Związek POiD, w wybranych szkołach budowlanych utworzone zostały specjalne klasy o profilu monter stolarki budowlanej. Uczniowie klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” mogą korzystać z licznych szkoleń i czerpać praktyczną wiedzę na temat prawidłowej instalacji okien, drzwi, bram garażowych, osłon okiennych i towarzyszących im rozwiązań.

Związek POiD aktywnie działa na rzecz utworzenia i promocji zawodu montera stolarki budowlanej. W ramach realizowanej kampanii „DOBRY MONTAŻ” rozwija m.in. współpracę ze szkołami budowlanymi z całej Polski. W bieżącej, trzeciej odsłonie akcji, w roku szkolnym 2018/2019, utworzone zostały klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” o profilu „monter stolarki budowlanej” w trzech placówkach – Państwowych Szkołach Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach oraz w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu.

Klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ” o profilu monter stolarki budowlanej
Współpraca z klasami patronackimi „DOBRY MONTAŻ” to ważny element działań Związku POiD zmierzających do utworzenia zawodu montera stolarki budowlanej. W ramach kooperacji planowane są różnego rodzaju działania, m.in. szkolenia montażowe, spotkania z ekspertami firm-Partnerów kampanii czy też doposażenie szkolnych pracowni w profesjonalny sprzęt i narzędzia. Uczniowie klas patronackich „DOBRY MONTAŻ”, wraz z nauczycielami, odwiedzą także MONTERIADĘ 2019 na targach BUDMA w Poznaniu oraz będą mieli okazję do zwiedzenia zakładów produkcyjnych przedsiębiorstw zaangażowanych we współpracę. Dla najlepszych uczniów przewidziano również specjalne stypendia.  

Działania akcji można na bieżąco śledzić na Facebooku „DOBRY MONTAŻ.

 

Źródło i zdjęcie: Związek POiD

04.01.2019 r.