logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future odbędzie się w dniach 11-12 lutego br. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jednym z kluczowych tematów Forum będą rządowe programy mieszkaniowe „Dostępność plus”, „Mieszkanie plus” i „Mieszkanie na start”. Do debaty na temat rozwoju polskiego sektora budowlanego, zaprasza Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Forum Gospodarcze Budownictwa Build4Future odbędzie się w dniach 11-12 lutego 2019 r. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas dwudniowej imprezy organizowanej przez Grupę MTP eksperci rynku budowlanego, nieruchomości oraz administracji będą dyskutowali m.in. o roli inwestycji publicznych dla polskiego rynku oraz o wyzwaniach dla sektora budowlanego i deweloperskiego. Jednym z kluczowych tematów Build4Future będą rządowe programy mieszkaniowe „Dostępność plus”, „Mieszkanie plus” i „Mieszkanie na start”, których realizacja ma stać się impulsem do rozwoju mieszkalnictwa i doprowadzić do przeobrażenia polskiego rynku mieszkaniowego.

- Przed nami wyjątkowa okazja umożliwiająca stworzenie wspólnej platformy do dyskusji nad przyszłością sektora budowlanego w Polsce w najbliższych latach. Okazja do debaty na tak ważne zagadnienia jak wpływ budownictwa na gospodarkę i strategie rozwoju polskiego sektora budowlanego, sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce, czy pozycja polskiej branży budowlanej na rynkach zagranicznych i możliwości eksportu polskich usług i wyrobów budowlanych – zapowiedział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Artur Soboń

Skala wyzwań stojących przed stale rozwijającą się branżą jest ogromna, a dynamika rozwoju sektora budowlanego w ostatnich latach doprowadziła do jego transformacji w Polsce. Konkurencyjność, energooszczędność, cyfryzacja i rozwój eksportu kształtują nowe oblicze polskiego budownictwa, podążając za oczekiwaniami inwestorów publicznych oraz deweloperów. Postępującym zmianom towarzyszą dokuczliwe dla całej branży bariery, pokonanie których wymaga szerokiej współpracy przedstawicieli sektora z władzami, zarówno centralnymi, jak i samorządami.

Build4Future to najważniejsze z wydarzeń towarzyszących tegorocznym Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA. Szczegółowe informacje nt. Forum Gospodarczego Budownictwa Build4Future dostępne są na www.build4future.pl.

Źródło: MTP

04.02.2019 r.