logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Początek 2019 r. był bardzo pracowity dla Związku SIPUR. Przedstawiciele organizacji wzięli udział w szeregu wydarzeń, podaczs których mieli okazję prezentować zalety izolacji z poliuretanu.

Konferencja AKTUALNE UWARUNKOWANIA PRAWNE, NORMOWE I TECHNOLOGICZNE DLA PRODUCENTÓW WYROBÓW BUDOWLANYCH, 9-11 stycznia 2019 r., Bukowina Tarzańska
Przedstawiciel Związku SIPUR uczestniczył w kolejnej edycji konferencji, której organizatorem był tradycyjnie Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie. Spotkanie profesjonalistów umożliwiło dyskusję pomiędzy przedstawicielami przemysłu, nauki oraz nadzoru budowlanego. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad stu uczestników.

Targi budowlane BUDMA, 12-15 luty 2019 r., Poznań
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Stoisko Związku SIPUR było tradycyjnie zlokalizowane w pawilonie Budownictwo Energooszczędne. Oferowane przez firmy członkowskie wyroby i technologie pozwalają na znaczące obniżenie zużycia energii w budynkach, w których zastosowano izolacje techniczne z poliuretanu, natrysk pianki in-situ lub płyty izolacyjne PIR/PUR. Już teraz zapraszamy na kolejną BUDMĘ w 2020 r. - do zobaczenia!

Targi 4INSULATION, 27-28 luty 2019 r., Kielce
Związek SIPUR uczestniczył w IV Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION. Tym razem impreza odbyła się na terenie Targów Kielce S.A., które są uważane za drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z Państwem przy okazji edycji tych ważnych dla branży targów!

Prezentacje o charakterze edukacyjnym
W pierwszym kwartale 2019 r. Związek SIPUR kontynuował cykl prezentacji dla inżynierów i studentów wyższych uczelni. Przedstawiciele Związku spotykali się z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym ZUT w Szczecinie oraz Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Podczas prezentacji zatytułowanych „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ” omówiono różne technologie wytwarzania poliuretanu, jego budowę i rodzaje, a także parametry wyrobów z poliuretanu przeznaczonych do izolacji cieplnej w budownictwie.

Nowi członkowie "SIPUR"
Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego w Krakowie członkowie Związku SIPUR podjęli decyzję o przyjęciu do Związku od dnia 1 stycznia 2019 r. trzech nowych firm:

  • Borsodchem Zrt, która jest wiodącym producentem MDI, TDI, żywic PVC oraz innych surowców i produktów chemicznych. Od roku 2011 firma BorsodChem jest członkiem Grupy Wanhua,
  • Momentive Performance Materials (Suisse) S.a.r.l Sp. z o.o. Oddział w Polsce, która dostarcza i wytwarza dodatki chemiczne służące m.in. do produkcji poliuretanu,
  • Soprema Polska Sp. z o.o., która oferuje rozwiązana związane z uszczelnianiem, izolacją cieplną, pokryciami dachowymi i dźwiękoszczelnymi płytami podkładowymi. Należy do niezależnej grupy rodzinnej Soprema, której początki sięgają 1908 r.

 

Maciej Kubanek,
Prezes Zarządu, Sekretarz Generalny SIPUR
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

29.03.2019 r.