logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Na początku kwietnia br. w Tychach odbyło się oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Schöck, wiodącego producenta elementów do izolacji termicznej balkonów oraz izolacji akustycznej klatek schodowych. Zaproszeni goście zwiedzili fabrykę, poznali tajniki produkcji łączników termoizolacyjnych Isokorb, a także usłyszeli o planach firmy na najbliższy okres.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Janusza Kumora - Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu polskiego oddziału firmy Schöck. - Działamy zgodnie z filozofią założyciela firmy, Pana Eberharda Schöck - „Nigdy nie można się zatrzymywać. By odnieść sukces, trzeba rozwijać nowe rzeczy lub ulepszać te istniejące”. – powiedział Janusz Kumor witając zgromadzonych gości i dodał, że otwarcie nowej hali będzie stanowiło również otwarcie nowej, bogatej w sukcesy kolejnej dekady w historii polskiego oddziału firmy Schöck. Z kolei Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu mówił, że nowa fabryka Schöck ma 4.060 m2 powierzchni, z czego 3.500 m2 stanowi hala produkcyjna, co daje firmie duże możliwości rozwoju. Dzięki temu firma będzie w stanie przyjąć znaczenie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych. Z gromkimi brawami spotkało się przemówienie Alfonsa Hörmann, Prezesa Zarządu firmy Schöck oraz przewodniczący Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego, w którym podkreślił, że zakład produkcyjny w Tychach jest obecnie najlepszym ze wszystkich zakładów grupy Schöck.

Miłym zakończeniem części oficjalnej było pojawienie się na scenie przedstawiciela Politechniki Częstochowskiej, który wręczył Alfonsowi Hörmann medalu za zasługi (na zdjęciu obok). Podkreślił on ekologiczność, energooszczędność i wysoką jakość produktów, ale również wartości edukacyjne, którymi kieruje się firma Schöck, szkoląc studentów czy projektantów. Prezes Hörmann, poprosił, aby medal pozostał w Tychach, by przypominać pracownikom o tym, jak ważne ogniwo stanowi tyski zakład. Po gorących i wzruszających przemówieniach nastąpiło przecięcie symbolicznej wstęgi. Dokonali tego wspólnie Alfons Hörmann, Janusz Kumor, Czesław Gąsiorek, Dr Harald Braasch, Thomas Stürzl, August Brügel oraz Chris Willett (zdjęcie powyżej).

Nowy zakład produkcyjny Schöck
Nowa fabryka Schöck w Tychach funkcjonuje od początku tego roku. Wytwarzane w niej wyroby trafiają m.in. na polski, niemiecki, austriacki i węgierski rynek. Jak zapowiedział Janusz Kumor: - W tym roku przeprowadziliśmy się do nowego obiektu, wprowadzamy zmianę nazewnictwa łączników termoizolacyjnych oraz nowy łącznik Alphadock. Dalej będziemy rozwijać współpracę z zakładami prefabrykacji w zakresie kotew termoizolacyjnych Isolink stosowanych do produkcji ścian zespolonych i trójwarstwowych. Oficjalne otwarcie połączone było ze zwiedzaniem zakładu. Przybyli na uroczystość goście: przedstawiciele firmy Schöck z Baden-Baden oraz osoby z polskiego oddziału firmy Schöck, przedstawiciele KSSE Tychy, dziennikarze oraz partnerzy biznesowi firmy Schöck - mieli okazję poznać sekrety produkcji najpopularniejszych łączników termoizolacyjnych Isokorb.  

  

Oktoberfest w Tychach
Główna siedziba firmy Schöck zlokalizowana jest w urokliwiej Badenii-Wirtembergii w południowych Niemczech. Dlatego też podczas oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Tychy zamieniły się w małe Baden-Baden, gdzie odbył się najlepszy w Polsce „Oktoberfest”. Przy biesiadnych stołach na gości czekały specjały kuchni naszego zachodniego sąsiada podawane przez obsługę w tradycyjnych strojach. Obiad umilała Krapkowicka Orkiestra Dęta, a odrobiną magii zachwycił pokaz "Magiczna ulica Piotra Szumnego".

Źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o.o.

06.05.2019 r.