logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

26 maja br. odbędzie się XII edycja Kongresu Stolarki Polskiej organizowany cyklicznie przez Związek POiD. Tym razem spotkanie odbędzie się w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Przewidziany jest bogaty program merytoryczny, składający się z trzech bloków tematycznych nawiązujących do dynamicznych przemian geopolitycznych, jakie oddziałują na rodzimą i światową gospodarkę. Uczestnicy będą mieli doskonałą okazję do nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń.

Wydarzenie będzie miało charakter edukacyjny oraz integracyjny, gdyż jego formuła pozwala na łatwą wymianę wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk, zarówno podczas dyskusji w ramach programu merytorycznego, jak i w bezpośrednich rozmowach uczestników. – Jednym z ważnych elementów sukcesu Kongresu Stolarki Polskiej jest nastawienie na dialog. Dyskusje toczą się nie tylko na scenie, gdzie występują eksperci, lecz także w kuluarach, na zasadach networkingu. Właściciele i kadra zarządzająca firm z branży stolarki budowlanej, a także reprezentanci świata biznesu, nauki, polityki i mediów, którzy przybywają na Kongres, swobodnie wymieniają się więc poglądami i razem szukają sposobów na rozwój tego sektora gospodarki, budując wspólnie jego markę – tłumaczy Paweł Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Związku POiD.

Tegoroczna tematyka Kongresu to szanse i zagrożenia dla branży stolarki budowlanej w dobie kryzysu i związanych z nim przemian politycznych, ekonomicznych i społecznych, w kontekście wybranych celów z Agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030. Omówione zostaną m.in.: funkcjonowanie branży na tle obecnej sytuacji geopolitycznej, działania na rzecz klimatu i zrównoważonego budownictwa oraz zagadnienia związane ze sprzedażą i marketingiem przyszłości.

Zwieńczeniem kongresowego dnia będzie wieczorna, uroczysta Gala, podczas której wręczone zostaną branżowe nagrody i wyróżnienia. Na 27 maja zaplanowano Walne Zgromadzenie Członków POiD, o charakterze sprawozdawczo-wyborczym.

Szczegółowy harmonogram XII Kongresu Stolarki Polskiej jest dostępny pod adresem: https://kongres.poid.eu/harmonogram/

Formularz rejestracyjny na stronie: https://kongres.poid.eu/rejestracja/