Korzyści dla środowiska.
Czy musimy budować wielopokoleniowo?
Tradycyjną formą działania Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Budownictwa, organizacji zrzeszającej osoby o zweryfikowanych wysokich kwalifikacjach zawodowych, jest coroczna (XXIII) konferencja poświęcona aktualnym problemom budownictwa.
W tym roku w dniach 23 - 24 listopada w Mazurskim Centrum Kongresowym w Hotelu ”Gołębiewski” w Mikołajkach Stowarzyszenie wspólnie z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej organizuje XXIII Konferencję, której temat brzmi: Gospodarka o obiegu zamkniętym prefabrykowanych konstrukcji w modułowym budownictwie z drewna. Korzyści dla środowiska. Czy musimy budować wielopokoleniowo?
Rosnąca świadomość odpowiedzialności za środowisko, wyczerpywanie się zasobów naturalnych, efekt cieplarniany powoduje poszukiwanie takich modułów i technologii, które będą w stanie sprostać współczesnym wyzwaniom ekologicznym i potrzebom społecznym.
Gospodarka o obiegu zamkniętym to działania mające na celu wydłużenie cyklu życia produktu, a surowe i odpady, które z niego powstają pozostają w gospodarce i mogą być ponownie wykorzystane lub poprzez recykling tworzą dodatkową wartość. Jednoczesne wykorzystanie drewna jako naturalnego, przyjaznego środowisku budulca przyczynia się w znacznym stopniu do przeciwdziałania zmianom klimatycznym poprzez ograniczenie emisji CO2
- wiązania w drewnie używanym do produkcji budynków – CO2 na wiele lat,
- zmniejszenie zużycia energii do wytwarzania materiału jak i do utrzymania budynku przez cały cykl jego życia.
Wykonanie modułów w fabryce ogranicza ilość odpadów i ich wpływ na otoczenie, zmniejsza też ryzyko powstawania błędów produkcyjnych.
Celem konferencji jest wskazanie na potrzebę ochrony środowiska naturalnego poprzez podjęcie działań w przedsiębiorstwach na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, na przykładzie modułowego budownictwa drewnianego.
W trakcie konferencji podejmiemy dyskusję o walorach tego budownictwa w całym cyklu zrealizowanego obiektu. Zastanowimy się, czy musimy budować wielopokoleniowo ze szkodą dla środowiska?
Do współpracy i udziału w Konferencji zapraszamy inwestorów, producentów, projektantów, wykonawców budowlanych, przedstawicieli nauki, samorządów i banków.
KARTĘ ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA prosimy przesłać na adres: Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa, ul. Emilii Plater 18, 00-688 Warszawa, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie https://www.psmb.pl
PROGRAM KONFERENCJI
23 XI 2023 (czwartek) - przyjazd uczestników
24 XI 2023 (piątek)
10:00 - 10:30 Rejestracja uczestników konferencji
10:30 - 11:00
Powitanie i otwarcie konferencji
dr hab. inż. Andrzej Minasowicz - Prezesa Zarządu PSMB
Konferencję poprowadzą
Janusz Zaleski EurBE - Wiceprezes Zarządu PSMB
Wioletta Fabrycka - A PROPOS WIOLETTA FABRYCKA
Sesja I PRAWO, KLIMAT, ŚRODOWISKO
Sesja II BUDOWNICTWO MODUŁOWE
Sesja III PANEL DYSKUSYJNY
Dlaczego konieczne jest przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym i jakie korzyści płyną z tego dla środowiska? Czy musimy budować wielopokoleniowo?
Moderatorzy
Janusz Zaleski - Wiceprezes Zarządu PSMB
Wioletta Fabrycka - A PROPOS WIOLETTA FABRYCKA
18:30 Zakończenie konferencji
19:30 - 22:00 Uroczysta kolacja
W trakcie konferencji będzie realizowany film lub sesja zdjęciowa w zależności od posiadanych środków finansowych.