W przeciwieństwie do niepewnych zysków z giełdy czy z innych inwestycji kapitałowych są również rzeczy pewne, np. rosnące koszty energii. W 2009 r. zdrożał już węgiel, olej opałowy i prąd. Za wszystko zapłaci końcowy odbiorca. Warto pamiętać, że średnio opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią 3/4 wszystkich kosztów jego eksploatacji. Natomiast po przeprowadzeniu termomodernizacji właściciel domu jest w stanie zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet kilka tysięcy złotych rocznie w porównaniu z budynkiem nieocieplonym. Inwestycja taka opłaca się jednak pod warunkiem, że ocieplimy dom sprawdzonym produktem. Izolacja cieplna przyniesie wymierne korzyści, pod warunkiem, że jest dobrej jakości. Najczęściej wybieranym przez Polaków produktem do izolacji zewnętrznej jest styropian. Jest to rozwiązanie praktyczne, tanie i sprawdzone w czasie kilkudziesięciu lat stosowania w budownictwie na całym świecie. Na rynku znajdują się wyroby dobrej i słabej jakości, dlatego też należy je wybierać.
Firma Termo Organika produkuje styropian, który ma gwarantowaną deklarowaną jakość. W wyniku kontroli i badań Instytutu Techniki Budowlanej uzyskał rekomendacje ITB RTQ. Styropian Termo Organiki łatwo odróżnić od wszystkich innych na rynku, ponieważ jest w „kropki”, które uzyskano przez dodatek specjalnego surowca zawierającego grafit. Z tego właśnie surowca produkowane są nowoczesne, srebrnoszare styropiany: Platinum i Platinum +, o podwyższonych właściwościach izolacyjnych chętnie używane w budownictwie energooszczędnym. Styropian oznaczony kropkami ma gwarantowane parametry izolacyjne i mechaniczne.
Odpowiednie użycie do izolacji termicznej srebrnoszarych płyt Termo Organiki Platinum Plus może ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 63%.
Termo Lokata Termo Organiki – 63% rocznie
· Powierzchnia domu – 140 m²
· Kubatura – 390 m³
· Zużycie gazu przed modernizacją – 3500,4 m³/rok
· Zużycie gazu po modernizacji – 1309,9m³/rok
· Ilość zaoszczędzonego gazu – 2190 m³/rok -
· opłata zmienna + sieciowa (W-3) – 1.3151 zł/m³
· Oszczędność – zysk – 2880 zł
·
Źródło: Narodowa Agencja Poszanowania Energii
Więcej informacji udzieli Tomasz Zmorzyński, tomasz.zmorzyńTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel. 505 030 096