logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

imagesJak na jubileusz przystało, było bardzo uroczyście. Sala balowa, najpiękniejsza sala Zamku Królewskiego w Warszawie, zapełniona została uczestnikami piętnastej już edycji konkursu Modernizacja Roku. Były fanfary dla zwycięzców, występy artystów. Były oczywiście nagrody i wyróżnienia, z nagrodą „Materiałów Budowlanych” włącznie. Wśród gości m.in. Olgierd Dziekoński – minister w Kancelarii Prezydenta RP, Piotr Styczeń – podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, reprezentanci wielu ministerstw, instytucji centralnych, organizacji społecznych, stowarzyszeń twórczych, ale przede wszystkim oni, czyli najlepsi spośród 823 autorów (inwestorów, projektantów i wykonawców) obiektów zgłoszonych do konkursu.
Piętnasta edycja konkursu raz jeszcze potwierdziła, że dla jury nie ma żadnego znaczenia lokalizacja obiektu czy kwota, za jaką wykonano modernizację, lecz liczy się tylko jakość wykonania i pomysł na współczesne wykorzystanie dawnej budowli. W gronie laureatów Modernizacji Roku 2010 odbierających w Zamku Królewskim statuetki i wyróżnienia, znalazły się m.in.: Dworzec PKP w Tarnowie i oczyszczalnia ścieków w Jajkowie gmina Brzozie, elektrownia Jaworzno i Dom Kultury w Mieścisku lofty w budynku młyna w Krakowie i kamieniczki w Bieczu, gmach Biblioteki Donnensmarków (dziś siedziba Filharmonii Zabrzańskiej) i dawna Zajezdnia  Tramwajowa w Szczecinie (dzisiaj Muzeum Techniki i Komunikacji)…

Zamów dostęp do artykułu >>