logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Pod takim hasłem odbyło się 30 i 31 maja oraz 1 czerwca br. w Fojutowie w Borach Tucholskich VII Sympozjum „Budownictwo ogólne” zorganizowane przez Katedrę Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko- Pomorską Izbą Inżynierów Budownictwa. Patronat medialny nad seminarium objął miesięcznik „Materiały Budowlane”.

Tematyka sympozjum dotyczyła:
● zagadnień związanych z projektowaniem, realizacją i rewitalizacją obiektów budowlanych;
● rozwiązań technicznych do projektowania i oceny stanu technicznego obiektów oraz ich zabezpieczania przed procesami starzenia i degradacji;
● nowoczesnych technologii materiałowych i ich stosowania w budynkach projektowanych i istniejących;
● oceny energetycznej budynków.

Podczas trzech sesji tematycznych zaprezentowano 37 referatów autorstwa pracowników naukowych z kilku wyższych uczelni, m.in. Politechniki Białostockiej; Politechniki Gdańskiej; Politechniki Koszalińskiej; Politechniki Krakowskiej; Politechniki Lubelskiej; Politechniki Śląskiej; Politechniki ŚwiętokrzyskiejwKielcach; PolitechnikiWrocławskiej; Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Dzięki temu możliwa była wymiana doświadczeń pomiędzy uczelniami w celu ukierunkowania dalszych badań oraz poszerzenia wiedzy uczestników seminariumz dziedziny szeroko rozumianego budownictwa ogólnego.

Zamów dostęp do artykułu >>