Dni Betonu to, zdaniem wielu przedstawicieli środowisk budowlanych, obecnie największe i jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim budownictwie. Podczas imprezy projektanci, konstruktorzy, technolodzy, inwestorzy, przedstawiciele przemysłu oraz świata nauki dyskutują bowiem nie tylko o technologiach oraz innowacyjnych rozwiązaniach materiałowych i konstrukcyjnych z betonu, ale również wymieniają poglądy na temat problemów występujących w procesie inwestycyjnym oraz aktualnych zagadnień gospodarczych wpływających na sytuację w polskim budownictwie.
Siódme Dni Betonu, tradycyjnie odbyły się w Wiśle w dniach od 8 do 10 października 2012 r. i jak dowiedzieliśmy się od organizatorów - pobiły rekord frekwencji. Zgromadziły bowiem prawie 800 uczestników z kraju i zagranicy, a partnerami konferencji, którzy ją wspierali merytorycznie i finansowo, było aż 21 firm. Podczas trzydniowych obrad, na które złożyło się 9 sesji tematycznych, wygłoszono 42 referaty (93 opublikowano w materiałach konferencyjnych), dotyczące m.in. tendencji w rozwoju technologii betonu, zrównoważonego budownictwa, zastosowania betonu w infrastrukturze komunikacyjnej i współczesnej architekturze. Dużo miejsca poświęcono cementom i betonom z dodatkami i domieszkami oraz właściwościom mieszanki betonowej i stwardniałego betonu.
100 punktów za artykuły naukowe!
Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.