logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr Janusz Kobylarz, Główny Urząd Statystyczny

W okresie styczeń – październik 2012 r. produkcja budowlano-montażowa zwiększyła się o 1,8% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku (w okresie styczeń – październik 2011 r. wzrost wyniósł 17,2%). Wzrost odnotowano we wszystkich działach budownictwa, największy – o 2,4% – w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej.
Produkcja sprzedana budownictwa – obejmująca przychody z działalności budowlanej i niebudowlanej, tj. ze sprzedaży wyrobów własnej produkcji, robót i usług – zrealizowana w okresie dziesięciu miesięcy 2012 r. przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób była (w cenach bieżących) o 2,7% wyższa niż przed rokiem (w okresie dziesięciu miesięcy 2011 r. wyższa o 18,9%). Wzrost zrealizowanej sprzedaży odnotowano w siedmiu województwach, największy w przedsiębiorstwach z siedzibą na terenie: lubelskiego o 14,1%, śląskiego – o 11,0% i warmińsko-mazurskiego – o 8,8%. Wyniki sprzedaży przedsiębiorstw z siedzibą na terenie województwa mazowieckiego były lepsze o 7,6%. Spośród pozostałych dziewięciu województw, w których odnotowano spadek produkcji sprzedanej, największy jego poziom odnotowano w przedsiębiorstwach z siedzibą na terenie województwa: lubuskiego – o 15,7%, opolskiego – o 13,8% i zachodniopomorskiego – 6,6%. Wzrostowi przychodów ze sprzedaży wyrobów i usług towarzyszył także wzrost przeciętnego zatrudnienia w przedsiębiorstwach budowlanych (o 3,1%, wobec 8,0% w okresie dziesięciu miesięcy 2011 r.).

Zamów dostęp do artykułu >>