Prenumerata dla szkół średnich
W 2014 r. miesięcznik „Materiały Budowlane” dociera do średnich szkół budowlanych w całej Polsce dzięki firmom SOLBET i Sopro Polska.
100 punktów za artykuły naukowe!
Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.
W 2014 r. miesięcznik „Materiały Budowlane” dociera do średnich szkół budowlanych w całej Polsce dzięki firmom SOLBET i Sopro Polska.
W 2014 r. studenci wybranych wydziałów o profilu budowlanym otrzymują miesięcznik „Materiały Budowlane” dzięki firmom: Aarsleff, DRUTEX, ERBUD, FAKRO, H+H Polska, HUFGARD, INORA, PERI, SIKA, ViaCon, VISBUD Projekt i VISTAL CONSTRUCTION, a także Stowarzyszeniu Producentów Betonów oraz Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych.
Dane Grupy PSB S.A.
W listopadzie 2013 r., w porównaniu z poprzednim miesiącem, najbardziej wzrosły ceny w sześciu grupach tj. m.in. suchej zabudowy (+2,1%), pokryć i folii dachowych oraz rynien (+1,5%), a w pozostałych czterech odnotowano wzrost rzędu 0,2 – 0,8%. Spadły natomiast ceny: ceramicznych materiałów ściennych (-2,8%), izolacji wodochronnych (-0,6%), drewna i materiałów drewnopochodnych (-0,3%) oraz silikatów (-0,2%), a nie zmieniły się stolarki otworowej i parapetów.
Materiały Budowlane 1/2014, strona 73 (spis treści >>)
Materiały Budowlane 1/2014
Materiały Budowlane 1/2014
Ewelina Kowałko rozmawia z prof. dr. hab. inż. Janem Biliszczukiem z Politechniki Wrocławskiej:
Ewelina Kowałko: W drugiej połowie listopada 2013 r. odbyły się IX Wrocławskie Dni Mostowe (WDM) zorganizowane przez Politechnikę Wrocławską pod patronatem medialnym m.in. miesięcznika „Materiały Budowlane”. Spotkanie to znalazło wielu zwolenników, którzy od lat biorą w nim bierny bądź aktywny udział. Proszę o podsumowanie seminarium.
Jan Biliszczuk: Seminarium WDM zostało zorganizowane w celu wymiany poglądów w obszarze inżynierii mostowej pomiędzy przedstawicielami administracji drogowej i kolejowej, projektantami i wykonawcami. Od samego początku, zgodnie z założeniami, ma charakter techniczno-naukowy. Oznacza to, że ok. 70% referatów dotyczy zagadnień technicznych i technologicznych, a 30% wyników badań naukowych.
Materiały Budowlane 1/2014, strona 77 (spis treści >>)
prof. UZ Adam Wysokowski, Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Konferencji
11 – 12 grudnia 2013 r. odbyła się XII Świąteczna Drogowo-Mostowa Żmigrodzka Konferencja Naukowo-Techniczna „Przepusty i przejścia dla zwierząt w infrastrukturze komunikacyjnej”, zorganizowana przez firmę „Infrastruktura Komunikacyjna” oraz czasopismo branżowe „Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne”. Wśród ponad 120 osób reprezentujących specjalistów z branży drogowo-mostowej, w tym przedstawicieli inwestorów, projektantów, wykonawców oraz administracji, dyskutowano o zagadnieniach naukowo-badawczych, materiałowo- technologicznych, projektowych, a także wykonawczych i utrzymaniowych z zakresu omawianych konstrukcji.
Materiały Budowlane 1/2014, strona 76 (spis treści >>)
W tym roku targi BUDMA rozpoczną się 11 marca i potrwają do 14 marca. Te największe i najważniejsze w Polsce targi budownictwa zyskały rozszerzoną nazwę – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2014, co ma podkreślić znaczenie architektury jako niezwykle ważnej części całego procesu budowlanego. Tradycyjnie targom towarzyszyć będzie bardzo bogaty program imprez.
Materiały Budowlane 1/2014, strona 76 (spis treści >>)