logo
ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

Rok 2010 okazał się dla Atal rekordowym, jeśli chodzi o poziom sprzedaży. Spółce udało się sfinalizować 414 transakcji, na kwotę wynoszącą ponad 186 mln złotych. Tak wysoki poziom udało się osiągnąć dzięki szerokiemu spektrum inwestycji, które trafiły w potrzeby polskich rodzin, atrakcyjnym cenom, a także wysokiej jakości realizowanych projektów.

Do najlepiej sprzedających się inwestycji Atal zalicza się projekt Ville Murano. Tylko przez dwa tygodnie deweloperowi udało się sprzedać ponad 75% mieszkań. Zainteresowanie klientów tym projektem wynika głównie z bardzo atrakcyjnej ceny za metr kwadratowy – niecałe 3 tysiące złotych, a także dużych działek, które posiadać będą mieszkańcy. W innych miastach sprzedaż również wyglądała bardzo dobrze. W Łodzi, w samym marcu, deweloper sprzedał 19 lokali. W sierpniu w Krakowie zostało sprzedanych 17 mieszkań. Dużym zainteresowaniem cieszył się również projekt Atal z Katowic – zakończone w tym roku osiedle Ligota Park.

„Jesteśmy niezmiernie dumni, że pomimo niedawnego kryzysu finansowego, nasze inwestycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.” – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal. „Dołożymy wszelkich starań, aby rok 2011 był jeszcze lepszy, nie tylko pod kątem sprzedaży. W tym celu pomoże nam również przewidywana poprawa na rynku finansowym. Za bardzo dobry prognostyk uznajemy fakt, że przez pierwsze dni stycznia udało nam się podpisać ponad 40 umów wstępnych” – uzupełnia.

Na 2011 rok Atal przewidział kilka ważnych wydarzeń ruchów, które wpłyną na historię spółki. Przede wszystkim planowany jest debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Deweloper przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia procesu IPO. Dodatkowo, spółka wchodzi na rynek warszawski, na którym do tej pory nie była obecna. Rozpoczęcie realizacji pierwszej inwestycji Atal w stolicy Polski ma rozpocząć się już na początku 2011.