logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Monier nie tylko dba o najwyższą jakość swoich produktów, ale również, jako firma społecznie odpowiedzialna, pragnie dostarczać swoim klientom szerokiej wiedzy na ich temat. W tym celu firma m.in. przeprowadziła kompleksowe badania dotyczące wpływu produkcji dachówek na środowisko naturalne - Ekobilans.  Z ich wynikami można zapoznać się w specjalnej sekcji na www.monier.pl.

Czy istnieje związek między produkcją dachówek a efektem cieplarnianym? W jaki sposób ich wytwarzanie wpływa na obciążenie ekosystemów? Czy oddziałuje na występowanie kwaśnych deszczy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzieliło badanie o nazwie „Ekobilans”, które przeprowadził renomowany Instytut Ekologii
z Fryburga na zlecenie Monier.

 - Zdecydowaliśmy się przedstawić wyniki ekobilansu, by dostarczyć rzetelnej informacji klientom, dla których ekologiczność produktu jest istotnym czynnikiem wyboru dachówki. Pragniemy także podejmować dodatkowe działania na rzecz środowiska, dlatego w tym roku Braas zaangażuje się w programy proekologiczne – mówi Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu firmy Monier.

Wyniki badania znajdują się na stronie internetowej www.monier.pl/katalog-braas/z-mysla-o-srodowisku.html. Wyniki wskazują, iż osoby poszukujące ekologicznych rozwiązań podczas budowy domu powinny zdecydować się na zakup dachówek betonowych. Na ich korzyść przemawiają nie tylko parametry jakie badał Ekobilans, ale również fakt, że są one niezwykle trwałe, odporne i nośne.