logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Rozmowa z dr. hab. inż. Pawłem Pichniarczykiem, dyrektorem Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych 

Proszę przybliżyć czytelnikom miesięcznika „Materiały Budowlane” historię Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Paweł Pichniarczyk: Historia Instytutu sięga 1951 r., tak więc mamy już ponad 70 lat! W tym czasie podlegał on wielu zmianom organizacyjnym, a od 1 kwietnia 2019 r. funkcjonuje w strukturach Sieci Badawczej Łukasiewicz. Nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie B+R oraz wdrożeń przemysłowych pozwoliło stworzyć wyselekcjonowaną ofertę dla biznesu. Jesteśmy liczącą się jednostką naukową w Polsce realizującą badania z obszarów związanych ze szkłem, ceramiką, materiałami budowlanymi i ogniotrwałymi oraz ochroną środowiska. Wypracowany przez Instytut transfer technologii i komercjalizacja wyników badań pozwalają na realizację założeń zrównoważonej gospodarki oraz zwiększenie roli nauki w rozwoju przedsiębiorstw, a także wzrost ich konkurencyjności. Wzajemne zaufanie i dobre efekty naszej współpracy z przemysłem umożliwiają szybkie reagowanie na jego potrzeby.

 

Materiały Budowlane 05/2022, strona 44 (spis treści >>)