logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Julia Przeworska, Kancelaria Radców Prawnych Licht & Przeworska s.c.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Obecnie, w obliczu coraz większego zapotrzebowania na czystą i zrównoważoną energię, fotowoltaika staje się kluczowym elementem globalnej transformacji energetycznej. Technologia przetwarzania energii słonecznej na elektryczność jest nie tylko rozwiązaniem ekologicznym, ale także ekonomicznie opłacalną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii. Bazuje na zjawisku fotowoltaicznym, które polega na wyzwoleniu elektronów z materiału półprzewodnikowego pod wpływem promieniowania słonecznego. Gdy fotony światła słonecznego uderzają w półprzewodnikowy materiał, wybijają z niego elektrony, tworząc prąd elektryczny, który jest wykorzystany do zasilania urządzeń elektrycznych lub magazynowany w bateriach. 

Materiały Budowlane 6/2024, strona 87-88 (spis treści >>)