logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Rafał Roszczyc, Simpson Strong-Tie® Sp. z o.o.
mgr inż. Tomasz Szczesiak, Simpson Strong-Tie® Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Przy realizacji budynków mieszkalnych w Polsce, coraz częściej sięga się po technologie z wykorzystaniem drewnianych konstrukcji szkieletowych. Zwiększające się zainteresowanie tymi technologiami wynika z wielu właściwości, jakimi się charakteryzują, a które są obecnie bardzo ważne dla inwestorów. Przegrody budynków szkieletowych są przede wszystkim lekkie. 

Literatura
[1] Roszczyc R, Szczesiak T. Poradnik projektowania i wykonawstwa domów szkieletowych, wydanie II. Simpson Strong-Tie. Warszawa. 2022.
[2] Szczesiak T. Ciągła Ścieżka Obciążenia i jej znaczenie dla konstrukcji budynków szkieletowych. Inżynier Budownictwa. 2020; 1: 58 – 61.
[3] Szczesiak T. Złącza kotwiące do domów drewnianych. Fastener. 2017; 1: 54 – 57.
  

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 03/2023, strona 61-63 (spis treści >>)