logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

DACHY - teoria i praktyka

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych;

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W najbliższym czasie ukaże się Zeszyt nr 3 Wytycznych Dekarskich Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy (WDPSD) poświęcony pokryciom dachówkowym, w którym zawarte są nowe zasady mocowania dachówek. Zalecenia te są przygotowane na podstawie odpowiedniego działu Reguł Dekarskich Niemieckiego Związku Dekarzy z 2012 r. [1], otrzymanych od Międzynarodowej Federacji Dekarzy (IFD). Dotychczasowe zalecenia producentów dachówek z Polski zawierały zasady mocowania dachówek opisane w Regułach wydanych w 1997 r [2].

Metoda wyznaczania liczby mocowań wg nowych reguł różni się od dotychczas proponowanej przez producentów opisanej w artykule, który ukazał się w nr 11/2019 miesięcznika „Materiały Budowlane” (str. 36 ÷ 38) [3].Warto wymienić największe różnice w metodzie ustalania liczby mocowań.

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 12/2019, strona 34-37 (spis treści >>)