logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Stowarzyszenie DAFA zaprasza do udziału w szkoleniu online „Wybrane zagadnienia kształtowania, projektowania i realizacji dachów z blach fałdowych”,  którego prelegentami są eksperci i członkowie Rady Technicznej Stowarzyszenia DAFA: dr inż. Paweł Fiszer i dr inż. Paweł Żwirek (prowadzący spotkanie).

Omówione zostaną następujące zagadnienia:

  • kształtowanie połaci dachowych o złożonej geometrii z wykorzystaniem blach fałdowych;
  • formowanie konstrukcji stalowej, prętowej umożliwiającej uzyskanie: poprawnego technicznie, ekonomicznie i ciekawego pod względem architektonicznym kształtu dachu;
  • stosowanie w kształtowaniu konstrukcji zarówno blach łukowych, jak i płaskich oraz płaskich z wygięciem wstępnym wraz z przykładami obliczeniowymi;
  • omówienie najistotniejszych zagadnień dotyczących blach fałdowych wynikających z gruntownej przebudowy normy PN-EN 1090-2, w wyniku której powstała norma PN-EN 1090-4 dotycząca m.in. profilowanych na zimno konstrukcji poszycia dachów. Zaprezentowane zostaną m.in. zagadnienia związane z kształtowaniem i obliczaniem styków i zakładów blach, lokalnym wzmacnianiem w rejonach przebić oraz zagadnień ochrony antykorozyjnej blach;
  • koszty realizacji stalowej konstrukcji prętowej i pokrycia dachu z blach fałdowych tego samego obiektu po przyjęciu różnych wartości obciążenia śniegiem - analiza porównawcza.

Omawiane zagadnienia zostaną przedstawione na podstawie przykładów realizacji. Autorzy prezentacji mieli okazję uczestniczyć w różnych etapach projektowania bądź realizacji jednych z największych krajowych i zagranicznych przedsięwzięć budowlanych, w których wykorzystano blachy fałdowe.

Partner projektu jest m.in. miesięcznik „Materiały Budowlane”.
Osoby zainteresowane udziałem w webinarze powinny przesłać zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. o treści WEBINAR.