XXIX Konfernecja "Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji" 2014
Materiały Budowlane 10/2013 (spis treści >>)
100 punktów za artykuły naukowe!
Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.
Materiały Budowlane 10/2013 (spis treści >>)
Materiały Budowlane 10/2013 (spis treści >>)
Materiały Budowlane 10/2013 (spis treści >>)
Materiały Budowlane 10/2013, Okładka (spis treści >>)
Materiały Budowlane 10/2013, Okładka (spis treści >>)
adwokat Patryk Fiks
OBLIGO Sieczkowski i Spółka Kancelaria Adwokacka Sp.k.
W momencie zawierania umowy z inwestorem wykonawcy robót budowlanych powinni zabezpieczyć zapłatę należnego im wynagrodzenia. O zabezpieczeniu powinni pomyśleć też podwykonawcy zawierający umowy o roboty budowlane z głównym wykonawcą. Zabezpieczenie płatności ma za zadanie nie tylko poprawę sytuacji przetargowej wykonawcy i zdjęcie z niego ryzyka niewypłacalności zamawiającego (inwestora lub głównego wykonawcy), ale także dostarczenie mu narzędzia ochrony przed nieuczciwymi kontrahentami.
Zabezpieczenie płatności za usługi budowlane może mieć charakter zabezpieczenia wekslowego, hipotecznego albo gwarancji bankowej.
Materiały Budowlane 10/2013, strona 76-77 (spis treści >>)
Na początku września br.w Bełchatowie odbyło się kolejne Forum Rusztowaniowe zorganizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań (PIGR). Przewodnim tematem spotkania było zastosowanie rusztowań w przemyśle energetycznym. Partnerem wspierającym blok konferencyjny został Oddział Elektrowni Bełchatów. W sumie w Forum uczestniczyło ok. 150 osób. Wśród gości znaleźli się m.in: Małgorzata Kwiatkowska, Prezes Państwowej Inspekcji Pracy, przedstawiciele Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, ZZ Budowlani, Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie, PZPB, Politechniki Lubelskiej. Branżę rusztowaniową licznie reprezentowali zarówno członkowie PIGR, jak też firmy niezrzeszone w Izbie. W forum uczestniczyli też goście z Niemiec, Norwegii, Rosji i Ukrainy.
Materiały Budowlane 10/2013, strona 74 (spis treści >>)
Danuta Kostrzewska-Matynia
Na początku września br. w Cigacicach odbyło się uroczyste uruchomienie nowej inwestycji Rockwool Polska - jednej z najnowocześniejszych na świecie linii do produkcji sufitów podwieszanych Rockfon. Inwestycja pochłonęła ok. 100 mln zł, a na nowych stanowiskach pracę znalazło 100 osób. O zlokalizowaniu nowej linii w Cigacicach, jak podkreślił Andrzej Kielar, Dyrektor Zarządzający Rockwool Polska, zadecydowała m.in. bardzo dobra wykwalifikowana kadra, konkurencyjny koszt inwestycji w porównaniu z podobnymi projektami realizowanymi w innych krajach Europy Zachodniej, krótki czas realizacji inwestycji oraz dobra jakość wełny mineralnej z miejscowej fabryki. W specjalnie wybudowanej hali o powierzchni 14 tys. m2, produkowane będą panele sufitowe m.in. typu Pacific czy Tropic z różnego rodzaju krawędziami. Sufity podwieszane z Cigacic trafią na rynek Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej, a także do Rosji oraz na rynki Bliskiego Wschodu i Azji.
Materiały Budowlane 10/2013, strona 73 (spis treści >>)