logo

e-ISSN 2449-951X
ISSN 0137-2971
Pierwotna wersja - elektroniczna
Pierwotna wersja językowa - angielska

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

DACHY - teoria i praktyka

mgr inż. Krzysztof Patoka, Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Temat okapów dachów pochyłych poruszony w artykule zamieszczonym w miesięczniku „Materiały Budowlane” nr 4/2024 [1] należy kontynuować, ponieważ w wielu regionach Polski dekarze prawidłowo realizują ten ważny element każdego dachu. Jest to duża grupa wykonawców, chociaż większość z nich działa w zachodniej części naszego kraju. Uważam, że warto pokazać wersje dobrze wykonanych okapów i omówić różnice w nich występujące. Wbrew pozorom prawidłowych rozwiązań jest wiele. 

Literatura
[1] Patoka K. 2024. Najczęściej popełniane błędy w dachach pochyłych dotyczą okapów. Materiały Budowlane 620 (4): 72 ÷ 74.
[2] Zeszyt 4 Wytycznych Dekarskich Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Warszawa 2020.

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 5/2024, strona 59-60 (spis treści >>)