logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Albert Grajek, BETARD, Oddział Kielce 2
mgr inż. Krzysztof Zychowicz, BETARD, Oddział Kielce 2

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Na przestrzeni lat w Polsce nastąpił znaczny rozwój sieci dróg i autostrad. Powstają coraz bardziej innowacyjne obiekty inżynierskie, które różnią się jedynie rodzajem powłoki zabezpieczającej i kolorem. Porównując rozwiązania funkcjonalne winnych krajach europejskich, takich jak Niemcy bądź Francja, można dostrzec proste konstrukcje o urozmaiconej strukturze powierzchni. 

Literatura
[1] Kuniczuk K, Wcisło A. Beton architektoniczny w budownictwie mostowym.
[2] Szruba M. Beton – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka. Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne. 2018.
[3] Adamczewski G, Woyciechowski PW. Prefabrykacja – jakość, trwałość, różnorodność. Zeszyt 1. Stowarzyszenie Producentów Betonu, Warszawa 2014.
[4] Zychowicz K. Beton Architektoniczny BA2 w prefabrykatach drogowo-mostowych, 2023.
[5] Betonowe Mosty Drogowe, Nakładem Polskich Fabryk Portland-Cementu, Warszawa 1930.
[6] Prefabrykacja w Mostownictwie, prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, dr inż. Jerzy Onysyk 2016 r. Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne.
[7] Prefabrykaty w Budownictwie, Marian Kowacki, Nowoczesne Budownictwo Inżynieryjne, 2017.

 Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 7/2024, strona 75-76 (spis treści >>)